fbpx

Atrakcje gminy Komorniki i okolic

Atrakcje gminy Komorniki i okolic

Osiedle Owocowe, które znajduje się w Rosnowie (Gmina Komorniki), to idealne miejsce do zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych. Pisaliśmy już o Wielkopolskim Parku Narodowym, ale w tym artykule chcemy Wam przybliżyć inne atuty okolicy.

Pewnie niewielu z Was wie, że w Plewiskach znajduje się Park Podworski przy ulicy Kolejowej i Ogrodowej, który został założony w XIX wieku przez Josefa Freudenreicha (1802-1880), ówczesnego właściciela dworku. Park jest otwierany codziennie dla zwiedzających od godziny 9:00. Można tam znaleźć wiele unikatowych roślin, a cisza i spokój zapewnią Wam udany wypoczynek w plenerze.

Park Podworski/źródło www.komorniki.pl

Dla osób, które interesują się zwiedzaniem wystaw muzealnych mamy Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Oprócze ciekawych wystaw i stałych ekspozycji, Muzeum organizuje wiele wydarzeń: Jarmark Wielkanocny i Bożonarodzeniowy, Festyn Zielonoświątkowy, Festiwal Piwa.

Wykaz wystaw:

http://www.muzeum-szreniawa.pl/imuzeum/web/app.php/vortal/menu/wystawy/wystawy_stale

Festiwal Piwa w Szreniawie/źródło: www.powiat.poznan.pl

Jeżeli będziecie się poruszali np. rowerem po okolicy z pewnością możecie natrafić na ciekawe konstrukcje architektoniczne np. wiadukty. Jednym z bardziej imponujących jest wiadukt kolejowy w Wirach.

Wiadukt Kolejowy w Wirach/źródło: www.komorniki.pl

Mamy też coś dla aktywnych mieszkańców gminy. “Aktywna Trójka” to sieć tras w formie zamkniętych pętli, przeznaczonych do uprawiania nordic walking, biegania, a w zimie do narciarstwa biegowego.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj:

https://www.komorniki.pl/asp/pl_start.asp?pol=3&typ=14&sub=28&menu=254&strona=1

To oczywiście nie wszystkie odkryte miejsca w okolicy naszego Osiedla Owocowego. Z pewnością będzie się dużo działo, jeżeli zdecydujesz się na mieszkanie w naszej gminie… 😉