fbpx

Dowiedz się co to jest rekuperacja? Najważniejsze zalety rekuperacji.

Dowiedz się co to jest rekuperacja? Najważniejsze zalety rekuperacji.

Rekuperacja – fachowe doradztwo, kompleksowa usługa, rekuperatory wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Zadbaj o zdrowy dom i domowy budżet z Gravis Developer.

Sprawdź co warto wiedzieć o rekuperacji. Dowiedz się jakie są jej najważniejsze zalety.

Analizując trendy w branży budowlanej od razu widać, że rekuperacja cieszy się coraz większą popularnością. Stale rośnie liczba osób decydująca się na ten system odchodząc od standardowej wentylacji grawitacyjnej. Z czego to wynika? Zanim przedstawimy najważniejsze zalety rekuperacji, warto powiedzieć, co to jest i na czym polega rekuperacja. Używając porównania można powiedzieć, że rekuperatory są jak płuca domu. Oto wyjaśnienie dlaczego.

Co to jest rekuperacja i jak działa?

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna, która pozwala na odzyskiwanie ciepła. Jej istotą jest ruch powietrza wytwarzany przez rekuperatory. Dzięki tym urządzeniom możliwe jest monitorowanie ruchu powietrza zarówno wprowadzanego do pomieszczeń jak i wyprowadzanego z nich. Rekuperatory pozwalają również na odzyskiwanie ciepła z nagrzanego powietrza, które jest już wilgotne oraz nasycone dwutlenkiem węgla. Specjalny system, w który wyposażone są te urządzenia pozwala na oddzielenie powietrza zimnego i ciepłego, a dzięki nowoczesnej technologii świeże powietrze jest systematycznie rozprowadzane po całym domu. Właśnie dlatego rekuperatory są jak płuca domu. Sprawiają, że można swobodnie oddychać pełną piersią i czystym powietrzem. Prawidłowa wentylacja to wyjątkowo ważny element każdego domu, a rekuperacja zdecydowanie przewyższa tradycyjne rozwiązania.

Zdrowy dom, czyli najważniejsze zalety rekuperacji.

Rekuperacja to gwarancja świeżego powietrza w ciepłym domu. Niewątpliwym plusem jest fakt, że to system energooszczędny i działający niezależnie od warunków atmosferycznych. To jednak nie wszystkie zalety rekuperacji. Gwarantuje ona też oczyszczenie powietrza z kurzu, bakterii i wirusów, alergenów, smogu, a nawet nieprzyjemnych zapachów. Dlatego warto zainwestować w rekuperację. Niewłaściwie wentylowany dom może skutkować złym samopoczuciem domowników, a nawet prowadzić do częstych infekcji i zaburzeń snu. To wszystko na skutek złej jakości powietrza.
Rekuperacja to też troska o domowy budżet, ponieważ zgodnie z wyliczeniami ekspertów w okresie zimowym dzięki rekuperacji można zaoszczędzić nawet 50% kosztów ogrzewania domu.
Z kolei koszty rekuperacji uzależnione są od wielu czynników. Mają na nie wpływ, między innymi, wielkość i marka rekuperatora, wydajność odzyskiwania ciepła, a także jego funkcje. Do kosztów rekuperacji, poza ceną samego urządzenia należy doliczyć materiały potrzebne do jego instalacji.

Gravis Developer we wszystkich swoich projektach dba o najwyższą jakość, dlatego II etap inwestycji będzie przygotowany pod rekuperację. Dbamy o naszych klientów. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej to zapraszamy do kontaktu.

*autor zdjęcia jcomp